Новинарот Зоран Божиновски во својата одбрана на денешното рочиште истакна дека со премиерот Зоран Заев се скарани и оти точно знае што е предмет на тужбата.

Тој објасни што сакал да каже во делот од текстот дека на „Заев ќе му биде ладно во притвор“. Божиновски објасни дека сакал да каже оти ќе заврши во затвор за тоа што трговски спор од суд префрлил во Собрание.

Горд сум што стојам пред амблемот на судот каде што пишува Република Македонија, а Заев е премиер на Македонија, рече Божиновски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.