Ако сметаше дека има и најмала шанса да победи на избори, ќе ги распишеа уште минатата година, вели политичкиот аналитичар Владимир Божиновски.

Божиновски во денешната „Топ тема“ истакна и дека ќе се одржат редовни избори во октомври затоа што не ѝ одговара на власта да има предвремени избори поради фактот дека знае дека ќе ги изгуби.

Нема да има предвремени избори бидејќи не им одговара, ќе имаме редовни избори таму во октомври. Не ѝ одговара на власта затоа што ќе ги изгуби тие избори ако ги даде пред време, кажа Божиновски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.