Ако не ја добиеме оваа борба, секоја друга победа е пирова. Не е важно од која партија, националност, вера си тука има само две позиции или си за Македонија или си против неа.
Смрт на фашизмот, слобода на народот!, напиша на Фејсбук Божидар Божиновски.

Вечерва во 19 часот пред Владата на Македонија е закажан народен протест против францускиот предлог за влез во ЕУ.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.