Ѓорѓе Божинов, кандидат за градоначалник на општина Ново Село денеска порача дека преостануваат уште два дена од кампањата од вториот круг, кога граѓаните треба да ја потврдат победата од првиот круг.

Граѓаните да ја потврдат победата од првиот круг, и заедно да создадеме нова иднина, со реални промени и проекти кои ќе го подобрат живеењето на граѓаните на Ново Село, и ги повикувам граѓаните да знаат дека зад параванот се сами и да не подлегнуваат на притисоци и уцени кои ги користат власта.мЗнам дека знаете дека ни претстои нова иднина, нови проекти и подобро општество кое заедно ќе го креираме, како на ниво на Македонија така и на ниво на Општина Ново Село, заокружете број 7 за Ѓорѓе Божинов за подобра Општина Ново Село.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.