Македонија е европски вицешампион во загаденост со ПМ 2,5 честички на метар кубен, покажува ранг-листата на загаденост на земјите во Европа.

Шампион во загаденост е Босна и Херцеговина, а позади Македонија се Косово, Бугарија, Србија итн.

Диви депонии, нови рудници, откопи, мали хидроцентрали, увезен отпад од западњаците кои за луѓе не не сметаат? Толку убава беше Македонија, прекрасна природа, чиста вода, една мала грутка земја во отров ја претворивте поради провизии, лични профити, глупаци! Големите луѓе знаат да кажат не, малите си мислат на провизиите, коментира на Фејсбук Ана Глигорова.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.