Силниот владин поддржувач, новинарот Борјан Јовановски, и поранешниот министер за здравство и потпретседател на Владата на ВМРО-ДПМНЕ Никола Тодоров фотографирани како заедно го пијат утринското кафе, објави Инфомакс.

Тодоров се разиде со поранешното, а беше исклучен од партијата од сегашното раководство, но и покрај тоа, блискоста со истакнатото провладино перо Борјан Јовановски привлекува големо внимание.


Целиот текст тука

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.