Борис Дамовски, режисер и еден од водачите на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“, на фејсбук ја коментира скандалозната изјава на премиерот Зоран Заев која ја даде синоќа на 18-годишнината од потпишувањето на Рамковниот договор.

„Спомна суетен, спомна педер, а ја забораи, да ми прости гурманската заедница – дебелата“, напиша Дамовски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.