Борис Дамовски од граѓанското здружение „За заедничка Македонија“ денеска на фејсбук го коментира сведочењето на Александар Василевски – Нинџа.

По денешното сведочење на Никола Василевски- Нинџа се поставува прашањето дали постои договор меѓу него и Обвинителката во случајот „27 април“, Вилма Рускоска. Нинџа пред десетина дена имал средба со Рускоска и според она што денеска го тврдеше во Судот, многу е веројатно дека е добро подготвен од страна на обвинителката што да говори за овој случај.

Нинџа се чуди на 2% доверба во обвинителство, а јас му шУпотам “не се саклдисуј, не си ти крив”, пишува Дамовски на Фејсбук.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.