Бојан Јовановски вчера имаше исполнет ден.Најпрвин изутрината се појави во Кривичниот суд, за потоа да се упати во Јавното обвинителство.Таму тој однесе цела торба докази против јавни функционери, но и лекари.

Останува да се види дали овие докази ќе бидат прифатени од страна на Обвинителството. Во Меѓувреме продолжува и судењето за случајот „Меѓународен сојуз“ кој Боки го чекка од домашен притвор. Но неговата здравствена состојба и натаму е лоша и тој мора да се движи со помош на бастум.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.