Бојан Јовановски на денешните завршни зборови проговори за односот кој го имал со Фросина Ременски. Тој рече дека имале добра соработка и си помагале, особено додека таа била министерка за труд и социјала.

Таа и да сакала да ми помогне беше оневозможена од нејзините алчни партиски другари – смета Боки.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.