Денеска продолжи судењето за случајот Меѓународен сојуз. Предметот е во доказна постапка а денеска одбраната на првообвинетиот Бојан Јовановски укажа на неговата лоша здравствена положба.

Конкретно,неговиот адвокат до судијата Гаврилова достави извештај од дигестивното одделение на болницата Св. Наум Охридски според кој не се препорачува Јовановски повеќе од два часа да биде во седечка положба . После тој период Боки има здравствени тегоби и треба да мирува.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.