Обвинетиот Бојан Јовановски рече дека има несоборливи докази против обвинителката Вилма Рускоска за криминал од 4 милиони евра и бара нејзино иземање.

Каде да ја го пријавам лицето Вилма Рускоска? Кај Вилма Рускоска?, праша Јовановски.

Кралот Боки 13 без круна, но со Рускоска

Gepostet von Republika Nedelnik am Donnerstag, 25. Juli 2019

 

Тој рече дека не ја смета за надлежен обвинител.

Не може таа да ме гони кога имам доказ за криминал од 4 милиони евра, додаде Јовановски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.