Бојан Јовановски најави дека кривичо ќе ја гони судијката Софче Ефремова Гаврилова. Тој најави тужба како за актуелната судика во Меѓународен сојуз ,  така и за Васка Николовска која му пресуди за „Рекет“.

Тој ќе ги гони за обид за убиство и тортура.

На преходното рочиште Боки побара изземање на Ефремова поради пристраност и дека веќе имала оформено мислење како дел од судечкиот совет во „Рекет“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.