Боки 13 тврди дека Зоран Милевски во случајот Рекет бил агент-провокатор кој имал и големо политичко влијание и оти бил многу активен на локалните избори.

Кичеец преку Бено од партијата на Египѓаните ги местеше локалните избори за да победи кандидатот на СДСМ, Константин Георгиевски-откри за првпат.

Тој му се обрати на обвинителот Наум Пановски да го истражи овој случај.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.