Бојан Јовановски на денешните завршни зборови ги потврди шпекулациите дека имал чести контакти во неговиот дом со министерот за здравство Венко Филипче во друштво на бизнисменот Орце Камчев.Како што тврди Боки, Камчев бил заинтересиран да ја преземе една од најголемите државни болници.

Камчев требаше да ја земе „8 септември“. Затоа јас имав таков болнички третман-тврди Јовановски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.