Пејачката Лепа Лукиќ која е добра пријателка со Бојан Јовановски за српски „Курир“ октри како тој ги минува деновите во домашеш притвор и како му било додека бил во затвор.

Таа вели дека редовно се слушала со родителите на Боки а откако е дома и со него лично.

Ние се дружиме со години и сегогаш беше добар со мене. Сега здравствено е добар но тој има фобија од затворен простор па го прашав како изражал една година во затвор. Вели дека нема вина и оти го наместиле-објаснува пејачката.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.