На почетокот на сведочњето водителката Лила Стојановска рече дека не е скарана со Бојан Јовановски, но оти веќе не се пријатели. Таа рече дека Боки го знае од неговата 15 година. Додека таа сведочеше Бојан цело време ја гладаше во очи.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.