Бојан Јовановски бил редовен гостин во домот на Орце Камчев, откри денеска бизнисменот во своето сведочење во случајот „Меѓународен сојуз. Тој истакна дека кај него дома доаѓале многу политичари и бизмимени меѓу нив и Зоран Милевски -Кичеец. Боки го праша дали и тој доаѓал кај него дома.

ие бевме секојдневен дома-откри Камчев.

Тој вели дека од камерите од неговиот дом не се извадени уште неколку политичари лица кои доаѓале и кои се интересни за јавноста.

Камчев тврди дека Боки го користел познаството со политичарите за да биде поуверлив кај деловните партнери.Во една прилика тој му покажувал фотографиии на кои е во друштво со премиерот Зоран Заев.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.