Бојан Јовановски, уште познат и како Боки 13 утре во Основното јавно обвинителство во 9 часот повторно ќе дава исказ во Основното јавно обвинителство, како продолжение за случајот „Рекет“.

За време на пресудата и добивањето на деветте години затвор Боки 13 побара милионските пари од рекетот да се бараат кај браќата Заеви, Вице и Зоран. Но, сега, како сведоци поврзани со случајот се врзуваат и имињата на Радмила Шекеринска, Петре Шилегов, Мила Царовски, Стефан Богоев, Александар Кирацовски, Наташа Петровска…

Ианку, од страна на бранителот на обвинетите Бојан Јовановски, Христина Блажевска и Миле Јовановски, во случајот „Меѓународен сојуз“ како сведоци веќе се предложени лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.