„Извинете што ве прекинувам додека кажувате лаги“, рече вечерва Бојан Јовановски познат како Боки 13 по одредениот 30 дневен притвор и излегувањето од Кривичниот суд.

Додека Јовановски го напушташе Кривичен во придружба на полиција, на скалите се сретна со обвинителката Вилма Рускоска која во тие моменти даваше изјава за медиумите.

Тогаш Боки 13 на Рускоска и се извини што ќе ја прекини во давањето на како што вели тој лагите.

 

Извор тв21

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.