Јавната обвинителка во случајот „Рекет“, Вилма Рускоска бара Боки 13 да остане во притвор бидејќи постои опасност од негово бегство и дека против него ќе почне друг случај. Русковска побара и Катица Јанева да оди во ефективен притвор.

Во овие моменти судечкиот совет се повлече за да одлучи дали ќе им биде продолжен притворот на Јовановски и Јанева.

Знам дека ќе ми го продолжите притворот бидејќи така ви е наредено. Едвај чекам да почне другиот случај, рече Јовановски по што од судијката беше побарано полицијата да го изнесе надвор од судницата.

Судот на првообвинетиот во случајот „Рекет“ Бојан Јовановски – Боки 13 денеска му изрече казна затвор од девет години, а на второобвинетата Катица Јанева затворска казна од седум години.

Парите од рекетот во Македонија барајте ги кај Зоран и Вице Заеви!!!

Парите од рекетот во Македонија барајте ги кај Зоран и Вице Заеви!!!

Gepostet von Рекет.мк am Donnerstag, 18. Juni 2020

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.