Во образложението на своето обвинение, Бојан Јовановски прво обвинтет во случајот „Рекет“, истакна дека нема никаква вина и оти е жртва на една поголема игра, во овој случај кој не сака да го именува како „Рекет“.

Тој и забележа на Обвинителката Русковска што го нарече самонаречена естрадна ѕвезда и оти тоа треба да и служи на чест.

Според Бојан Јовановски, Русковска била чест гостин во „1 ТВ“ и колку што бил во ресторан со Јанева бил и со Русковска.

Преку овој предмет се води “валкана” политичка игра. На овие плеќи. Ова се голи невистини и шпекулации-рече Јовановски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.