Првоосомничениот во случајот „Рекет“, Бојан Јовановки – Боки 13, е фотографиран во дворот од затворот „Скопје“ во Шуто Оризари каде издржува 30 дневен притвор.

Фотографијата ја објави порталот Скопје1, а на неа Боки 13 е со уште едно машко лице.

Кој ја направил и како излезе во јавноста, од раководството на затворот истражуваат.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.