Тони Бојковски, претседател на ОК Гази Баба на ВМРО-ДПМНЕ  во судот беше прашан за Александар Василевски-Нинџа.

Тој никогаш не присуствуваше на состаноците на ОК Гази Баба. Не можам да потврдам дали бил член на партијата, но јас не сум го видел во списоците. Тој даваше поддршка бидејќи неговото кафуле Аристократ е блиску до просториите на ОК – објасни Бојковски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.