Движењето „Бојкотирам“ на фејсбук се изјасни за улогата на обвинителката Вилма Рускоска.

Само да ве потсетиме дека Муковски, Арнаудов и Василевски не ги вадеше Катица од притвор за да гласаат за Северна, туку Вилмица.
А неа пустата ја чека истата судбина ко Катица.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.