Ректорот на Американ Колеџ Марјан Бојаџиев ги повика претседателите на ЛДП, ДОМ и Демократски сојуз Горан Милевски, Маја Морачанин и Павле Трајанов да го одбијат францускиот предлог.

Мoжат да ја создадат историјата. Или да потонат во неа. Once in a lifetime opportunity! ВМРО ДПМНЕ нема да поддржи промена на Уставот, но Владата може да си го потпише Протоколот и да не закопа за следните 10 години, пишува Бојаџиев на Фејсбук.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.