Поранешниот пратеникот и некогашниот предвоник на “Шарената Револуција“ Павле Богоевски за Детектор вели дека и покрај тоа што е еден од оние кои најмногу протестирал за поддршка на СЈО, денеска не верува во ниту една од нивните одлуки.

Катица Јанева беше главна и одговорна на СЈО. Противзаконското влијание во еден случај на обвинителството нужно фрла сомнеж врз сите предмети на СЈО. Јас како еден од луѓето кои најмногу протестирале и давал најголема поддршка на СЈО, не верувам во ниту една од другите постапки. Потребно е детално да се проверат и истражат, вели Богоевски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.