Поранешниот пратеник Павле Богоевски на Фејсбук го искоментира однесувањето на ДУИ откако Венецијанската комисија се изјасни негативно за Законот за јазици.

Според него голем број на пратениците гласаа за сегашната верзија на законот само поради ветувањето на ДУИ дека истиот ќе биде усогласен со евентуалните забелешки на Венецијанската комисија.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.