Претседателот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска беше во Охрид на осветувањето на водите на Охридското Езеро, а потоа се упати и во Струга, каде присуствуваше на тамошната манифестација на фрлањето на светиот крст во водите на Црн Дрим.

Да се избориме за промени и обнова, за нова надеж и шанса. Бог се јави! За многу години!, порача Мицкоски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.