Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, традиционално, за Бадник и оваа година беше во црквата „Св. Петар и Павле“ во Ѓорче Петров.

Од таму порача Бог дарува здравје, среќа, разбирање и сила за предизвиците кои следат.

Заедно ќе се избориме за обнова, за промени, правда и принципи. За нова шанса и надеж за подобра иднина. Бог нека ја чува Македонија!

 

Христос се роди. Навистина се роди, порача Мицкоски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.