Министерот за транспорт и врски, Благој Бочварски на Фејсбук објави дека следниве денови ќе биде во изолација, бидејќи имал контакт со луѓе кои пројавиле симптоми на Ковид-19.

Би сакал да ја информирам јавноста дека наредните денови ќе бидам во изолација поради многуте контакти кои ги имав во претходните денови меѓу кои и со луѓе кои пројавиле симптоми на Ковид-19.

Мојата здравствена состојба е добра, а во консултација со матичниот доктор ќе бидам во изолација.

По добивање на негативен тест ќе се вратам на моите работни обврски.

Чувајте се носете заштитна маска, држете дистанца, да си помогнеме на себе, да им помогнеме на здравствените работници.

Би сакал да ја информирам јавноста дека наредните денови ќе бидам во изолација поради многуте контакти кои ги имав во…

Posted by Blagoj Bochvarski on Tuesday, 17 November 2020

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.