Денеска од 17 до 18 часот ВМРО-ДПМНЕ ќе ги блокира улиците пред Владата, МНР и Министерство за правда.

-Го предупредуваме македонскиот народ, граѓаните на Македонија на будно следење на тоа што се спрема, што се подготвува, на тоа што се преговара. Да не молчиме. Бараме оставка на Заев, слобода на народот, велат од партијата.

Од ВМРО-ДПМНЕ ги повикуваат граѓаните да им се приклучат на блокадите.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.