Благојчо Ѓорѓиев од Кочани, поранешен специјалец денеска реагира на фејсбук дека нема ниту „П“ од правда која ја ветувал Зоран Заев.

Баш на оваа слика му викам: друже нем да испадне дека по улици шетаме за само на влас да ве донесеме??? На што он ми вика: нееее Благојче правда мора да има, ама не ми кажа кога, пошто до ден денешен нема “П” од Правда, ветуваше дека ке се укинат Извршителите бидејки уште ДУШАТА на Народот им останала да му ја земат, Ветуваше дека ке има ревизија на МОНТОРАНИТЕ СУДСКИ процеси, Ветуваше реформи во СУДСТВОТО, Ветуваше дека името на државата нема да го Смени, Ветуваше двапати дека ке прави партиска “МЕТЛА” ама таа партиска метла заигра кон чесните и достоинствените луѓе, изгледа тие му сметаат, Ветуваше дека законот за Инвалидни лица, и лицата со посебни потреби ке се смени и сите ке добијат достоинствен живот еднаков на сите граѓани, за ЖАЛ СЕ ОСТАНА НА ВЕТУВАЊА…ВЕТУВАШЕ МНОГУ, а НАПРАВИ СЕ СПРОТИВНО!!!, напиша Ѓорѓиев на Фејсбук.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.