Се работи за иднината на нашите деца, порачаа денеска битолчани кои излегоа во 12 часот на протест против политиките на Мила Царовска, министерката за образование и наука и дигитализиација на учебниците во образованието.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.