Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски вечерва е во Битола на состанок со партиските тела на општинскиот комитет.

Битолчани ја казнија неспособноста на локалната и централната власт и одлучија да гласаат за правда. Битола ја одбра страната на правдата. Заедно продолжуваме до конечна победа, победа за поубава, економски силна, просперитетна и честита Македонија! Благодарам Битола!, порача Николоски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.