На секои 5 минути амбулантното возило носеше по еден заразен. Овие снимки ТВ21 ги снимаше вчера во битолската болница, во делот каде се пациентите заразени со корона вирус. Изгледа Битола станува ново жариште на Ковид-19. Во последните 24 часа се заразени 28 лица, а почина едно лице.

Заразени од почетокот на пандемијата: 1 609
Активни случаи: 576
Хоспитализирани во битолската болница: 75
Бројот на починати: 65
Минатата недела починале: 23 лица
Околу 40 лица почнале последниот месец

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.