Украдениот капак на канализациона шахта на ул. „Киро Ќучук“ е заменет со нов, соопштија од ЈКП „Дервен“ во Велес. Вчера, пак, од ЈП „Нискогардба“ Битола соопштија дека решен е проблемот со атмосферските води на улицата „Срем“ со поставување на нов сливник.

Честитки и за двете општини.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.