Реакциите во јавноста речиси никако да престанат поради тоа што власта им го нуди на граѓаните.

Речиси два дена Охрид и Битола се на мета на јавна критика за тоа како милионските тендери ги потрошија за срамното украсување на градовите, наместо парите да се искористат за помош во борбата со КОВИД-19.

Граѓаните постојано споделуваат фотографии од нивните градови, а сега Битола и Охрид добија сериозна конкуренција од Струга и Неготино.

По ова коментарите на социјалните мрежи се едногласни: „гледам како се украсени градовите и стварно ми е мило што одлучија парите наместо во болници или нешто да ги вложат во украсување. Вреди.“

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.