Битното авионче прелета пред некој ден и ја кажа вистината: Од авион се гледа корупција.
Ама добро, тоа е за дома и за тука ве заболе, битна ви е големата слика, напиша на Фејсбук, Ивор Мицковски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.