Ивор Мицковски коментира за однесувањето на власта кон името „Македонија и негирњето на придавката „македонски“ од страна на одредени министри.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.