Несреќата која ја зави Македонија во црно и понатаму боли и пече. Една од загинатите во автобусот кај селото Ласкарци завчера е и 63-годишната Трпана Јанеска.

Пензионерката се враќала дома откако го посетила внучето и семејството на ќерката во Скопје.

Исто така, најстара жртва е Есат Емрулаи кој имал 66 години.

Тој подлегна на повредите последен и иако се јавил на роднините дека е добро, починал во текот на ноќта.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.