Од Комисијата за заразни болести за „Сакам да кажам“ раскажуваат за случај во Струга, за газда на ресторан кој добил кривична пријава бидејќи организирал свадба.

Тој се правдал дека не било свадба, туку сунет и дека имал закажано уште неколку сунети, за кои газдата бил убеден дека не се забранети.

Повеќе на „Сакам да кажам

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.