Поранешниот премиер, Никола Груевски, нема да одговара во случајот „Насилства во општина Центар“.

Адвокатот Петар Тимовски, кој му е назначен на Груевски по службена должност, на денешното рочиште достави поднесок до судот дека Груевски е помилуван и оти не може да одговара во овој случај.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.