Поранешниот државен секретар во Министерството за здравство, Владимир Милошев преку „Фејсбук“ се пофали како со дежурната екипа од штипската болница, каде е вработен како максилофацијален хирург, го прославиле дочекот на Новата година.

Групирање, без маски, без дистанца, без никаква заштита. Само уште еден пример за непочитување на мерките за заштита од ковид-19 од страна на функционерите или пријателите на СДСМ кое секако, ќе помине неказнето.

Бидете одговорни, ни порачува д-р Милошев.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.