Дејан Георгиевски денеска во само неколку часа ни го покажа патот до успехот, патот до извонредни резултати нa ЛОИ во Токио, истакнуваат од Агенцијата за млади и спорт.

Решителен, концентриран и прецизен, Дејан денеска сите нè направи горди и ни покажа дека среброто е злато!

Честитки за Дејан, напишаа од АМС.

Како што можете да видите, агенцијата во авојата честитка не го нарекува Дејан Македонец, успехот и знамето не ги пишува како македонски, а името на државата не го ни спомнува.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.