Отворени многу прашања, на кои никој досега не дал одговор, стои во најавата на мегаинтервјуто на Инфомакс со поранешниот премиер Никола Груевски.Во шестчасовното интервју, отворено и без цензура, Груевски зборува што се случувало пред, за време на и по заминувањето од премиерската функција.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.