Бетмен Велит, еден од оние кои беа обвинети за тероризам поради нивната битка зазачувување на македонското име и македонскиот идентитет го коментира денешното неинтонирање на македонската химна за време пречекот на грчкиот премиер Алексис Ципрас.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.