Идентитетот: Бетон!Ова го напиша Богдан Илиевски на својот Фејсбук профил, прикажувајќи го објектот на Македонската опера и балет, каде буквите Македонска се откорнати, а останато е само називот Опера и Балет!

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.