Алијансата за Албанците и Алтернатива се договориле за предизборна коалиција, објавува „Лајм“. Соработката се очекува да биде официјализирана за неколку дена.Иако се преговараше и со Беса , до соработка со оваа партија најверојатно нема да дојде.

Причина за тоа е нетпеливоста помеѓу Алијанса на Африм Гаши и Билам Касами. Тие до лани беа во една партија но потоа Алијанса се издови како нов политички субјект.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.