Министерот за економија Крешник Бектеши денеска во изјава за медиумите, одговарајќи на новинарско прашање, кажа дека ни самиот не знаел дали бил, или не бил член на ДУИ.

Јас првенствено за себе не знам дали сум или не сум член. ДУИ е демократска компанија. Во ДУИ се гласа, се дебатира. За саат време можете да дојдете во Тетово и да ја следите седницата – изјави Бектеши.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.